• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
V Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi.
Mecz Charytatywny WOŚP - Rada Miejska vs Młodzieżowa Rada Miejska.
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi

FREE WIFI

Email Drukuj PDF

6 października oficjalnie ruszyła bezpłatna sieć WiFi w pojazdach MPK w Łodzi. Z bezpłatnego Internetu możemy korzystać w ponad 200 autobusach i tramwajach. To już druga odsłona projektu Free WiFi in Łódź, która została zrealizowana dzięki środkom z łódzkiego budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcą był były Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Mikołaj Jasiński.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 22:53
 

Wybory godne podziwu!

Email Drukuj PDF

 

2 października w szkole podstawowej nr 34 na ul. Ćwiklińskiej 9, odbyła się kampania przedwyborcza kandydatów na stanowisko przewodniczącego szkoły. Uczniowie prezentowali swoje programy wyborcze, co ułatwiało podjęcie decyzji w głosowaniu ich wyborcom. Zaangażowanie młodzieży, jak i całego grona pedagogicznego było doprawdy godne podziwu! Dziękujemy, że za zaproszenie i możliwość uczestnictwa!

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 22:56
 

VIII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 28 września odbyła się pierwsza po wakacjach sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Po rozpoczęciu obrad przez Przewodniczącego MRMŁ Wojciecha Rokickiego, radni zagłosowali za uchwałą dotyczącą organizacji Pucharowych Mistrzostw piłki siatkowej MRM. Zawody sportowe mają na celu zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do lekcji wychowania fizycznego. 
Następnie radni usłyszeli sprawozdania z przygotowań m.in. organizacji programu „Zdrowy i aktywny Łodzianin” oraz konkursu na najlepszy filmik „Wakacje w Łodzi”.

Została również podsumowana V edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz wydarzenie „Budżet Obywatelski. Możesz i Ty”. Kolejno Prezydium MRM oraz przewodniczący Komisji przedstawili relacje z działalności w okresie między sesjami. Po zapytaniach i wolnych wnioskach VIII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi została zamknięta.

 

Dopalacze i substancje psychoaktywne

Email Drukuj PDF

Dnia 25 września (piątek) w siedzibie Wydziału Farmaceutycznego UM w Łodzi mieszczącego się przy ul. Muszyńskiego 1, odbyła się debata "Dopalacze i substancje psychoaktywne" dla młodzieży z łódzkich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi tego czym są dopalacze i różnego rodzaju substancje psychoaktywne, jak działają i jakie skutki wiążą się z ich zażyciem. Młodzież mogła również zadawać pytania zaproszonym eksperta którzy na co dzień zajmują się tą problematyką.

 

Debata została zorganizowana we współpracy z przedstawicielami Wydziału Edukacji oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Uniwersytetu Medycznego, Stowarzyszenia MONAR, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Miejskiej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 22:33
 


Strona 5 z 20