• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
V Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi.
Mecz Charytatywny WOŚP - Rada Miejska vs Młodzieżowa Rada Miejska.
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi

I Kongres Młodzieżowych Rad w Słupsku

Email Drukuj PDF

Przez trzy dni reprezentacja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi brała udział w I Kongresie Młodzieżowych Rad w Słupsku. Przewodniczący Wojciech Rokicki wraz z wiceprzewodniczącymi Pauliną Tarkowską oraz Zuzanną Wieczorkiewicz mieli okazję wymienić się doświadczeniami w zakresie organów doradczych władz samorządowych, dyskutować na temat polityki młodzieżowej oraz pracować w grupach warsztatowych wraz z innymi Radami z całej Polski.

 

VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

Email Drukuj PDF

W środę, 29 kwietnia odbyła się VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Po rozpoczęciu obrad przez przewodniczącego Wojciecha Rokickiego nastąpiło ślubowanie oraz wręczenie zaświadczenia o wyborze nowej radnej MRM.

Zostały podjęte uchwały dotyczące organizacji III edycji Mapy Miejsc Niebezpiecznych, przystąpienia do programu Media i Młodzież oraz w sprawie poparcia Społecznego Projektu Komunikacji Miejskiej. Radni dyskutowali również na temat budowy estakady nad skrzyżowaniem Marszałków, rozpatrzony był również projekt dotyczący wprowadzenia legitymacji radnego MRM oraz organizacji wydarzenia „Zdrowy Łodzianin”.

Po relacjach z przygotowań koncertu charytatywnego „W rytmie serc”, konkursu o Samorządzie Terytorialnym oraz podsumowaniu akcji Międzynarodowego Dnia Czytania Dzieciom zostały przedstawione sprawozdania z działalności Prezydium MRMŁ oraz przewodniczących komisji. Po zapytaniach i wolnych wnioskach VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi została zamknięta.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 23:50
 

Edukacja a sukces na rynku pracy

Email Drukuj PDF

W czwartek 16 kwietnia odbyła się druga część debaty "Edukacja a sukces na rynku pracy” organizowana przez Wydział Edukacji UMŁ oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem wiceprezydenta Tomasza Treli oraz promocją oferty łódzkich szkół, którą przedstawiała Pani Barbara Suchara z Wydziału Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

W debacie wzięli udział dyrektorzy szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, reprezentanci uczelni, pracodawcy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi- Przewodniczący Wojciech Rokicki oraz Angelika Wojkowska. Tematem dyskusji była m.in. organizacja współpracy między szkołami ponadgimnazjalnymi a uczelniami wyższymi oraz likwidacja stereotypów funkcjonujących w obszarze współpracy szkół z uczelniami i pracodawcami.

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Email Drukuj PDF

 

W środę, 1 kwietnia radni Młodzieżowej Rady Miejskiej wraz z radnymi Rady Miejskiej w Łodzi odwiedzili Przedszkole nr 223 w celu czytania dzieciom bajek i wierszyków, w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Podopieczni przedszkola zrewanżowali się i zaprezentowali radnym swoje umiejętności czytania oraz zaszczycili pokazem gry na flecie. Wśród uzdolnionych dzieci znaleźli się mistrzowie województwa łódzkiego w tej dziedzinie.

Podczas spotkania był również czas na zabawę w „Rzepkę” Juliana Tuwima. Wcześniej radni odwiedzili również Przedszkole Miejskie nr 55, Przedszkole Miejskie nr 58 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 18:07
 


Strona 7 z 20