• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
V Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi.
Mecz Charytatywny WOŚP - Rada Miejska vs Młodzieżowa Rada Miejska.
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

 

8 marca męska część radnych z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi, z okazji Dnia Kobiet, wręczała wszystkim napotkanym Paniom na ulicy Piotrkowskiej upominkowe kwiaty. Radni składali również najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.


 

IV i V sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

Email Drukuj PDF

W czwartek, 5 marca odbyła się IV sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Po otwarciu sesji przez Przewodniczącego Wojciecha Rokickiego, Wiceprzewodnicząca Paulina Tarkowska złożyła informację dotyczącą powołania Radnej Angeliki Wojkowskiej na Rzecznika Prasowego MRM. Następnie koordynatorzy wydarzeń podjętych na III sesji złożyli relacje z organizacji ich w okresie międzysesyjnym.


Po wysłuchaniu sprawozdań z działalności prezydium oraz przewodniczących Komisji została podjęta dyskusja o słuszności działań zespołów. Po wspólnych naradach Radni zdecydowali o zmniejszeniu ilości członków Komisji ds. Promocji i Kontaktów z Mediami oraz usunięciu Komisji ds. Współpracy Ogólnokrajowej i Zagranicznej. Na sesji zostały również podjęte uchwały dotyczące powołania zespołu organizującego „Mecz o puchar Młodzieżowej Rady Miejskiej”, konkursu „Najlepsze selfie w szkole” oraz Międzynarodowego Dnia Czytania Dzieciom. Młodzieżowa Rada Miejska objęła patronat nad Międzynarodowymi Warsztatami Edukacji Ekologicznej oraz nad Konkursem Młodzieżowego Filmu Przyrodniczego.

Radni dyskutowali również o ankiecie dotyczącej oczekiwań uczniów na temat innowacyjności szkół i nauczycieli. 
Po zapytaniach i wolnych wnioskach IV sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej została zamknięta.


Po IV sesji V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyła się V sesja, zwołana na wniosek Radnych w celu wyjaśnienia nieprawidłowości zaistniałych podczas wyborów na Przewodniczącego MRM w dniu 30 lutego.

 

Nadanie Miastu Łodzi tytułu "Pomnika Historii"

Email Drukuj PDF

We wtorek, 17 lutego, Prezydent Bronisław Komorowski przyznał XIX-wiecznej zabudowie Łodzi tytuł Pomnika Historii. Wśród obiektów, które zyskały ten status znalazły się m.in. Fabryka Ludwika Geyera, zespół fabryczno-mieszkalny Karola Wilhelma Scheiblera oraz Pałac Izraela K. Poznańskiego.

Jest to duże wyróżnienie oraz prestiż dla naszego miasta. Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi mieli przyjemność brać udział w tej uroczystości. Zaraz po zakończeniu spotkania Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej wraz z Panią Prezydent Hanną Zdanowską oraz Prezydentem Bronisławem Komorowskim udali się trambusem z Pałacu Poznańskiego na Piotrkowską 104.

Podczas podróży Pan Prezydent pozdrawiał przechodniów oraz robił pamiątkowe zdjęcia z młodzieżą. Na Piotrkowskiej, przed magistratem Prezydent Komorowski wraz z Panią Prezydent Zdanowską odsłonił pamiątkową tablicę, upamiętniającą nadanie łódzkim zabytkom tytułu Pomnika Historii. Na koniec Prezydent wziął udział w otwarciu Pedro's Cup, a wieczorem wysłuchał jubileuszowego koncertu z okazji 100-lecia Filharmonii Łódzkiej.

Żrodło zdjęć: httpa//www.dzienniklodzki.pl/…/3755227,bronislaw-komorowski-w-lodz…

Zdjęcia: Krzysztof Szymczak Dziennik Łódzki

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 23:07
 

III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

Email Drukuj PDF

foto 1

W dniu 30 stycznia na Małej Sali Obrad odbyła się III sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności Prezydium i przewodniczących komisji Radni głosowali m.in. za poparciem projektów: "Mapa Miejsc (NIE)ZWYKŁYCH", organizacja koncertu "W rytmie serc" oraz przeprowadzenie V edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Wszystkie te inicjatywy zostały pozytywnie rozpatrzone.

foto2

Kluczowym punktem obrad były wybory na nowego Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej. Spośród czterech kandydatów większością głosów wygrał Wojciech Rokicki, a w związku z wcześniej obejmowanym przez niego stanowiskiem wiceprzewodniczącego, zostały przeprowadzone kolejne wybory, w których wybrana została Paulina Tarkowska. Po zapytaniach i wolnych wnioskach III sesja Młodzieżowej Rady została zamknięta.

foto 3

Poprawiony: sobota, 07 lutego 2015 18:48
 


Strona 8 z 20