• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
V Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi.
Mecz Charytatywny WOŚP - Rada Miejska vs Młodzieżowa Rada Miejska.
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi

Bezpłatny Internet WiFi od 2015 roku w autobusach i tramwajach MPK!

Email Drukuj PDF

Kolejna odsłona projektu Free Wifi in Łódź - Bezpłatny Miejski Internet w Łodzi zajęła 3. miejsce w tegorocznym głosowaniu na łódzki budżet obywatelski, uzyskując 8861 głosów!

Inicjatywa Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Mikołaja Jasińskiego zakłada zakup, utrzymanie i serwisowanie hot-spotów w ponad 200 autobusach i tramwajach MPK Łódź poruszających się na terenie Miasta Łodzi.

1 mln 120 tys. złotych przeznaczone na ten projekt pochodzić będą z budżetu miasta zaplanowanego na 2015 rok.

Dziękujemy za oddane głosy!

Free WiFi in Łódź - autobusy i tramwaje

Poprawiony: wtorek, 21 października 2014 13:00
 

XI Sesja MRM

Email Drukuj PDF

Podczas dzisiejszej XI sesji IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi członkowie MRM obradowali po raz ostatni przed zbliżającymi się październikowymi wyborami do kolejnej kadencji, które były jednym z głównych zagadnień omawianych podczas zgromadzenia. Ustalono, że radni będą promować kandydowanie do Młodzieżowej Rady wśród uczniów oraz nauczycieli ze swoich szkół. Dla członków MRM obsada kolejnej kadencji jest kluczowa dla możliwości kontynuowania projektów i inicjatyw, zainicjowanych i przeprowadzanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Radni przegłosowali też uchwałę w sprawie kontynuowania współpracy z corocznym Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier, który odbywa się na terenie naszego Miasta. Podczas tegorocznej edycji radni po raz kolejny będą pomagać w przygotowaniach i przeprowadzeniu festiwalu, a podczas samego wydarzenia promować swoją działalność i zachęcać do włączenia się w działania organizacji. Zdecydowano też o włączeniu się Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi w działania Zespołu Stałego ds. młodzieżowych rad działającego przy Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych. Jest to projekt dedykowany członkom kolejnej kadencji, którzy będą mogli uczestniczyć w atrakcyjnych szkoleniach.

Radni zostali poinformowani również o dokładnym przebiegu zakończonych projektów takich jak: organizacja IV edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, przeprowadzenie ankiet w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych, czy utworzenie II edycji Mapy Miejsc Niebezpiecznych na terenie Miasta Łodzi.

Przed radnymi  IV kadencji już tylko uroczysta sesja podsumowująca działalność.

 

Krzysztof Śliz

 

Poprawiony: niedziela, 21 września 2014 19:55
 

Urzędy otworzyły swoje drzwi na wakacje

Email Drukuj PDF

Ponad sześćdziesięciu łodzian zwiedziło we wtorkowe popołudnie najważniejsze sale i gabinety Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. 12 sierpnia zorganizowano kolejną akcję z cyklu wakacyjnych wycieczek dla mieszkańców Łodzi – tym razem pod tytułem „Odkryj Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski”. Po salach Urzędu Miasta Łodzi oprowadzał Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Mikołaj Jasiński. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć od środka gabinet przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, Wiceprezydenta Miasta Łodzi, Małą Salę Narad i Dużą Salę Obrad – miejsce posiedzeń Rady Miejskiej w Łodzi. Dużym zainteresowaniem cieszył się stół prezydialny, przy którym zwiedzający najchętniej robili sobie wspólne zdjęcia. Przewodniczący Mikołaj Jasiński opowiadał o funkcjonowaniu Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej, a także o możliwości partycypacji łodzian w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta – w tym poprzez budżet obywatelski.

zwiedzanie UMŁ

Doskonałą okazją do zadania pytań dotyczących funkcjonowania urzędu było spotkanie z Wiceprezydentem Miasta Łodzi Panem Krzysztofem Piątkowskim. Podczas nieomal półgodzinnego przywitania w Małej Sali Narad łodzianie chętnie pytali o przyszłość Łodzi i inwestycje prowadzone w naszym mieście. Prezydent Piątkowski przytoczył również historię budynku, w którym obecnie mieści się siedziba Urzędu – pałacu Juliusza Heinzla.

zwiedzanie UMŁ

Zwieńczeniem odwiedzić na ul. Piotrkowskiej 104 był konkurs wiedzy o samorządzie, którego nagrodami są gadżety z serii Łódź Kreuje.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Marcin Bugajski zaprosił zwiedzających do gabinetu Marszałka Województwa Łódzkiego, sali posiedzeń zarządu województwa oraz swojego gabinetu, gdzie na gości czekał skromny poczęstunek. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia zdjęcia panoramy Łodzi
z piętnastego piętra budynku. Jest to jeden z najlepszych punktów obserwacyjnych miasta.

zwiedzanie UMŁ

Dla wszystkich gości przygotowano materiały informacyjne o Łodzi i województwie łódzkim. Organizatorem wydarzenia był Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Mikołaj Jasiński przy współpracy ze Stowarzyszeniem Młodzi Demokraci Koło w Łodzi.

W konkursie wiedzy o samorządzie i mieście zwyciężył Pan Patryk Grądys, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce ex aequo zajęła Pani Anna Borkowska oraz Pani Iwona Zielińska.

Zdjęcia: Pani Ola Przybyszewska, Pan Karol Gruszczyński, Pan Michał Bartosik.

Poprawiony: środa, 13 sierpnia 2014 12:51
 

Oficjalne otwarcie sieci miejskiego WiFi w Łodzi

Email Drukuj PDF

7 lipca 2014 roku uruchomiono pierwszy z 23 hot-spotów łódzkiego ogólnomiejskiej sieci bezpłatnego internetu WiFi. Podczas konferencji prasowej w parku Źródliska przetestowano działanie bezpłatnej sieci.
- Jest to projekt, który udało się zrealizować dzięki budżetowi obywatelskiemu. Mieszkańcy sami wskazali miejsca, które chcieliby objąć projektem. Jest on skierowany szczególnie do ludzi młodych, choć chcielibyśmy, aby w przyszłości przekonali się do niego także nieco starsi mieszkańcy miasta - poinformował Mikołaj Jasiński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi oraz autor projektu.

Mikołaj Jasiński

Bezpłatna sieć Wi-Fi jest jednym ze zwycięskich zadań realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego, które zajęło II miejsce wśród wszystkich projektów ogólnomiejskich poddanych głosowaniu. Projekt poparło ponad 12 tysięcy mieszkańców miasta.

Na wniosek autora projektu w grudniu przeprowadzono internetowe konsultacje dla mieszkańców dotyczące miejsc, w których mają znaleźć się hot-spoty. Wskazano 26 miejsc, w których będzie można skorzystać z darmowego Wi-Fi, m.in. zoo, ogród botaniczny, Piotrkowska, pl. Dąbrowskiego, pl. Niepodległości, pl. Wolności, pasaże Schillera i Rubinsteina oraz wiele parków. W planach jest rozszerzenie listy miejsc, gdzie uruchomione zostaną hotspoty. Ze względu na regulacje prawne szybkość internetu nie może przekraczać 512 kB/s, a sesja internetu jest przerywana co godzinę. O lokalizacji darmowej sieci informują mieszkańców specjalne tabliczki w miejscach, gdzie zainstalowane są hot-spoty.

Tabliczka

Przewodniczący Mikołaj Jasiński planuje rozszerzenie projektu na autobusy i tramwaje MPK w Łodzi. Zapowiedział, że w II edycji budżetu obywatelskiego będzie można zagłosować na ten projekt. 

Oficjalna strona projektu: http://www.wifi.uml.lodz.pl/
Zapraszamy również do śledzenia informacji o projekcie na Facebook: www.facebook.com/LodzWiFi

W tych miejscach można połączyć się bezpłatnie z internetem:
- ul. Piotrkowska od nr 1 do numeru 153 (deptak),
- Park Staromiejski,
- Park im. A. Mickiewicza,
- Plac Niepodległości,
- Park im. J. Piłsudskiego,
- Pl. Dąbrowskiego,
- Pl. Wolności,
- Pasaż Schillera,
- Pasaż Rubinsteina,
- Stary Rynek,
- Park Źródliska,
- Park Podolski,
- Park Sienkiewicza,
- Park Górka Widzewska,
- Park Poniatowskiego,
- Park im. St. Reymonta,
- Stawy Jana,
- Park im. J. Matejki,
- Skwer Dubaniewicza,
- Ogród Botaniczny,
- Park Ocalałych,
- ZOO,
- Arturówek (Las Łagiewnicki).

W sprawach problemów technicznych prosimy o kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu infolinii technicznej: 801 000 250. Konsultanci pomogą Państwu rozwiązać problemy z połączeniem się z siecią.

Mapka

Poprawiony: środa, 13 sierpnia 2014 11:35
 


Strona 10 z 19