• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
V Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi.
Mecz Charytatywny WOŚP - Rada Miejska vs Młodzieżowa Rada Miejska.
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi
Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi

Prezydium rady w Kaliningradzie

Email Drukuj PDF

W dniach 12-15 lipca 2013 roku przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Mikołaj Jasiński, wiceprzewodniczący Artur Margielewski oraz Igor Kisselyov z Oddziału Współpracy z Zagranicą UMŁ reprezentowali Łódź na II Zgromadzeniu Młodzieży Miast Siostrzanych i Partnerskich Miasta Kaliningradu (Rosja) – stolicy obwodu kaliningradzkiego, które jest miastem partnerskim Łodzi od 2002 roku. Podczas spotkania zaprezentowano gościom elementy rosyjskiej kultury i tradycji oraz pokazano najważniejsze zabytki Kaliningradu.

Pierwszego dnia wizyty w obecności zagranicznych delegacji Polski (Łódź) i Litwy (Kaunas) dokonano uroczystego otwarcia nowego budynku Gimnazjum nr 40 w Kaliningradzie – jednego z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w obwodzie kaliningradzkim. Dodatkowo młodzi reprezentanci zaproszonych miast wspólnie posadzili symbolicznie drzewa przyjaźni w Alei Miast Partnerskich.

Drugiego dnia podczas spotkania w przedstawicielstwie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej przedstawiciele Miasta Łodzi przedstawili prezentację na temat funkcjonowania i najważniejszych działań Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi oraz o historii Miasta Łodzi.

W czasie czterodniowej wizyty odbyło się kilka debat i warsztatów, podczas których młodzi ludzie zastanawiali się nad metodami zachęcającymi młodych ludzi do aktywności na rzecz społeczeństwa i pielęgnowania cech młodych liderów.

Jednym z głównych elementów wizyty było spotkanie z radnymi Rady Miasta Miasta Kaliningradu, podczas którego przewodniczący Mikołaj Jasiński podziękował za zaproszenie, krótko podsumowując wnioski polskiej delegacji z warsztatów i debat. Jednocześnie zaproponował rewizytę rosyjskich przedstawicieli w przyszłym roku na II Konferencji Młodzieżowych Samorządów Lokalnych w Łodzi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zgromadzenia podpisali memorandum, które było podsumowaniem postulatów omawianych na spotkaniach konferencyjnych.

 

Tekst memorandum w języku angielskim wkrótce będzie dostępny na stronie www.mrm.uml.lodz.pl.

Poprawiony: wtorek, 17 września 2013 12:36
 

V sesja MRM - zaproszenie

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszam na V sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej
w Łodzi, która odbędzie się
w dniu 19 czerwca 2013 roku (środa) o godz. 9:00
w Małej Sali Narad Rady Miejskiej w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, prawa oficyna, I piętro.

Na sesji radni zajmą się m.in.:
- omówieniem autorskich propozycji zadań do łódzkiego budżetu obywatelskiego,
- podsumowaniem dotychczas realizowanych działań: Mapą Niebezpiecznych Miejsc i Konkursem Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym,
- planem organizacji wspólnych dyżurów radnych Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej,
- rozpoczęciem współpracy z Miejską Radą Seniorów w Łodzi,
- innymi sprawami porządku dziennego.

Szczególnie zapraszam do udziału w obradach przedstawicieli Samorządów Uczniowskich łódzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Z wyrazami szacunku
Mikołaj Jasiński
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

Link do porządku obrad >>>

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2013 21:18
 

Ceremonia Podsumowania III edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 czerwca 2013 roku odbyła się ceremonia podsumowania i rozdania nagród Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanego przez Młodzieżową Radę Miejska w Łodzi przy pomocy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Tomasza Kacprzaka.

 


Ceremonię poprowadzili koordynatorzy Konkursu Krzysztof Śliz i Artur Margielewski. Gościliśmy na niej między innymi Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka, Dziekana WSMiP UŁ prof. Tomasza Domańskiego, Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi Mikołaja Jasińskiego oraz innych współorganizatorów, sponsorów i patronów. Uroczystość odbyła się jednak po to aby nagrodzić 18 najlepszych uczestników Konkursu, którzy dostali się do finałowego etapu. Nagrody dla uczestników zostały przygotowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Łodzi oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Najlepsza ósemka została obdarowana dodatkowo upominkami  ufundowanymi przez Radio Łódź. Najlepsza trójka otrzymała dodatkowo nagrody specjalne sponsorowane przez firmę LUBRINA i NSZZ "Solidarność". Trzecie miejsce zajął Mateusz Wiśniewski z Publicznego Gimnazjum nr 15 w Łodzi. Drugie miejsce zajęła Dagmara Glinkowska z Publicznego Gimnazjum nr 22 w Łodzi. Najlepiej przygotowanym uczestnikiem okazała się Uczeń publicznego Gimnazjum nr 1 w Łodzi Krzysztof Ruciński. Wykazał się on najlepszym łącznym rezultatem z etapu międzyszkolnego oraz ustnego finału.

 


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rozległej wiedzy z zakresu samorządów terytorialnych i zachęcamy do udziału w następnej edycji za rok.

Krzysztof Śliz

 


Poprawiony: środa, 05 czerwca 2013 21:10
 

Spotkanie „Opracuj z nami Mapę Miejsc Niebezpiecznych w Łodzi"

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 13 maja Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi zorganizowała Spotkanie „Opracuj z nami Mapę Miejsc Niebezpiecznych w Łodzi”. Odbyło się ono w Urzędzie Miasta Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 104. Mieliśmy przyjemność gościć na nim: Posłankę na Sejm RP Małgorzatę Niemczyk, Zastępcę Naczelnika Wydziału ze Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podinspektora Dariusza Binieka, aspiranta A. Starostę z Komendy Miejskiej Policji, Naczelnika Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi Radosława Kluskę i Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ Marka Białkowskiego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi oraz młodzi mieszkańcy naszego Miasta.

 

 

Ideą spotkania było wysłuchanie opinii młodzieży łódzkiej na temat tego jak czują się w poszczególnych miejscach Łodzi i które miejsca zakwalifikowaliby jako potencjalnie zagrożone. Dyskusję rozpoczęto od ustalenia definicji „miejsca niebezpiecznego”.  Uzgodniono, że w tym wypadku będą to obszary, na terenie których według subiektywnej opinii mieszkańców (głównie młodych) można paść ofiarą szeroko rozumianej przestępczości, Podczas spotkania padły już konkretne propozycje, które były na bieżąco opiniowane przez przedstawicieli Straży Miejskiej, Policji oraz Panią Poseł.

Mapa Niebezpiecznych Miejsc zostanie jednak ukończona za dwa tygodnie. Od wtorku rusza bowiem internetowa wersja Mapy, na której każdy będzie mógł dodawać swoje propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem online. Ostatnim krokiem będzie przekazanie gotowej Mapy Niebezpiecznych Miejsc przedstawicielom łódzkiej Policji, Straży Miejskiej oraz władzom Miasta. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na terenie naszego Miasta w godzinach wieczornych i przyczyni się do lepszego rozdysponowania patroli.

Krzysztof Śliz

 

Poprawiony: wtorek, 04 czerwca 2013 18:40
 


Strona 18 z 20